برای اینکه یک بسته بندی خوب داشته باشید …

این مطلب برای همه ی خواننده های آن مفید نخواهد بود. ولی به طور یقین برای بسیاری از کسانی که یک محصول خوب و قابل اعتماد دارند و از نبود بسته بندی مناسب رنج میبرند قطعا مفید است.
بعد از سال ها تجربه های متفاوت و متنوع پیشنهاد می کنیم برای شروع طراحی یا انتخاب یک بسته بندی مناسب برای کالای خود به این چند مرحله توجه کنید:

۱- به عنوان تولید کننده ی کالا شما نقش پدر آن را دارید و بهتر از دیگران می توانید برای لباس آن پیشنهاد های اولیه ای در ذهن داشته باشید. برای همین پیشنهاد می کنیم نظرات خود را مکتوب کنید تا بعد ها بتوانید چکیده ی آنرا در اختیار طراح بسته بندی قرار دهید. این کار ساده منشا بسیاری از ایده های ناب برای طراحان گرافیک و طراحان بسته بندی های نفیس و لوکس بوده و هست. سالها پیش وقتی یک تولید کننده غذاهای فینگر فود برای طراحی بسته بندی به ما مراجعه کرد در میان توضیحاتی که ارایه کرد متوجه شدیم که می خواهد بسته بندی غذای بیرون بر به قدری جذاب باشد که مستقیما مورد استفاده قرار گیرد و در مقصد توسط مصرف کننده مجددا در ظرف سرو دیگری چیده نشود. این نکته برای طراح بسته بندی شروع طراحی بسته بندی شد که یک نتیجه ی خوب به همراه داشت و آن رضایت کامل سفارش دهنده جعبه ی غذاهای فینگر فود بود. پس نسبت به نکات ریز توجه داشته باشید در میان آنها یک لامپ ایده می درخشد.

در روزهای آینده به موارد دیگری از مراحل طراحی بسته بندی برای انواع جعبه های لوکس و نفیس نظیر هارباکس و جعبه های سخت هم خواهیم پرداخت.

  • جعبه هارد باکس نفیس کامل پک