برچسب گذاری محصول

برچسب بسته بندی و نقش آن در فروش

برچسب بسته بندی و نقش آن در فروش

برچسب بسته بندی و نقش آن در فروش

برچسب بسته بندی و نقش آن در فروش

در میان تمام جنبه های یک تجارت، یک جنبه وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می شود، بسته بندی و برچسب گذاری محصول. در حالیکه اکثر صاحبان کسب و کار بر فروش و تبلیغات تمرکز می کنند، بسته بندی و برچسب گذاری در جایگاه دوم قرار می گیرند!

بسته بندی و برچسب گذاری مستقیما بر فروش و سود تأثیر می گذارند زیرا اطلاعات در مورد قیمت، کیفیت، کمیت، استفاده، مواد تشکیل دهنده و ویژگی های محصولات ارائه می دهد. آنها هم چنین نشان تجاری و پیامی را نمایش می دهند که به مشتری کمک می کند تا محصول را به راحتی با ایجاد ارزش یادآوری پیدا کند. قابل ذکر است که بسته بندی و برچسب گذاری نقشی حیاتی در استراتژی بازاریابی کلی کسب و کار دارد.

علاوه بر این، برچسب و بسته بندی جذابیت کلی محصول را نیز افزایش می دهد. آنها تمام اطلاعات مرنتبط در مورد محصول را که برای مشتریان مهم است، به منظور تصمیم گیری خرید آگاهانه ارائه می دهند.

برچسب محصول می‌تواند شامل چه اطلاعاتی باشد

برچسب بسته بندی یا Label تمام اطلاعات لازم در رابطه با محصول را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. این برچسب ها به مشتریان کمک می کند تا بدون باز کردن یا چشیدن محصول، اطلاعاتی در مورد کیفیت و ویژگی محصول کسب کنند. مصرف کنندگان می توانند استاندارد محصول را با برچسب ها تشخیص دهند.

برچسب ها هم چنین اطلاعاتی در مورد کیفیت، قیمت و کمیت محصول ارائه می دهند. این اطلاعات به مصرف کنندگان کمک می کند تا تصمیمی آگاهانه بگیرند. مصرف کنندگان به راحتی می توانند محصولات مختلف را بر اساس اطلاعات ارائه شده روی برچسب مقایسه کنند. برچسب ها به فروشندگان کمک می کنند تا محصولات را به راختی بفروشند. هم چنین از سوء رفتار واسطه ها محافظت می کند. به طور خلاصه بر چسب زدن یک عنصر ضروری است که بر فروش و سود تأثیر مستقیم می گذارد و اطلاعات واضحی در مورد محصول ارائه می دهد.

انواع برچسب گذاری در بازاریابی

حال نوبت آن رسیده تا به بررسی انواع برچسب محصول بپردازیم و کاربردهای آن در صنایع مختلف را زیر زربین ببریم و تحلیلی دقیق بر انواع برچسب گذاری و کاربردهای آن داشته باشیم.

برچسب های محصولات مارک دار:

محصولات باید برای کمک به شناسایی و ایفای نقش کلیدی در برنامه های برند سازی شرکت مورد توجه قرار می گیرند. برچسب های محصول مارک دار باید به گونه ای محکم به سطح محصول چسبانده شوند که برای آن محصول مناسب باشد.

دو نوع برچسب مارک وجود دارد:

  • قابل جا به جایی و جدا پذیر
  • غیر قابل جا به جایی و عدم جدایی پذیر

در برچسب های دائمی، اتصال باید دائم باشد، جدا کردن برچسب دشوار باشد و در برابر عوامل متعدد مثل رطوبت، نور، دما و … باشد.

از سوی دیگر، برچسب های قابل جا به جایی و غیر دائم باید تا زمانیکه نیاز به برداشتن داشته باشند به محصول بچسبند.

برچسب اطلاعات

برچسب های اطلاعاتی یا زیست محیطی در محصولات مصرفی مانند مواد غذایی و کالاهای مصرفی زود مصرف استفاده می شود. آنها برای انتقال اطلاعات به مصرف کننده در مورد محصول استفاده می شوند. اغلب این نوع از مواد سازگار با محیط زیست ساخته می شوند تا با محصولات مرتبط با آنها تداخل نداشته باشند.

انتخاب استراتژی صحیح برای برچسب یا لیبل محصول

اتخاذ یک استراتژی صحیح برای بسته بندی و برچسب گذاری و یا همان لیبل محصول در جهت بهترین دیده شدن و افزایش فروش محصول بسیار ضروری است. طراحی بسته بندی باید عملکرد محصولات و خدمات را به اشتراک بگذارد. بنابراین در طراحی شما باید از رنگ های تند و تصاویر پر جنب و جوش استفاده شود. به مشتریان خود بگویید چگونه محصول شما نیازهای آنها را برآورده می کند.

همچنین می‌توانید از بسته بندی پایدار یا بسته بندی سازگار با محیط زیست برای محصولات خود استفاده کنید. بیشتر مصرف کنندگان نسبت به محیط زیست آگاه هستند، و بنابراین آنها خرید محصولاتی را که در بسته بندی های پایدار عرضه می شوند، ترجیح می دهند. می‌توانید بسته بندی خود را کاملا قابل بازیافت و زیست تخریب پذیر کنید.

طراحی لیبل شما نیز مهم است. تعیین طرح برچسب و ثابت نگه داشتن آن در تمام بسته بندی بسیار مهم است. همچنین پیشنهاد میکنیم قبل از انتخاب استراتژی بسته بندی مقاله سادگی در طراحی گرافیک جعبه و مزایای آن را نیز مطالعه نمایید.

جمع بندی

در پایان به این نگته اشاره می کنیم که محصولات خود را صرفا جهت داشتن یک بسته بندی با یک طرح و بسته بندی نامناسب و برچسب (لیبل) گذاری غیر اصولی وارد بازار نکنید. بسته بندی و برچسب گذاری باید به گونه ای انجام شوند که از محصولات شما محافظت کنند و حمل و نقل آنها را راحت کنند و اطلاعات درست و مفیدی را به مصرف کنندگان ارائه دهند. بسته بندی و برچسب گذاری نباید پیچیده باشند، بلکه باید اهداف مورد نظر برند را برآورده کنند و نیاز بازار هدف را بر طرف سازند. بسته بندی و برچسب گذاری درست باعث رونق فروش و افزایش سهم از بازار می شوند.