بسته بندی خلاقانه و تاثیر آن در فروش – قسمت دوم

بسته بندی خلاقانه و تاثیر آن در فروش

بسته بندی خلاقانه و تاثیر آن در فروش

در بخش اول، خلاقیت و نوآوری در  طراحی بسته بندی و اینکه این روند چقدر در دیدگاه مردم مهم شده است صحبت شد. اینکه بسته بندی خلاقانه میتواند اسم و رسمی برای شرکتها ایجاد کند هم از مواردی بود که مهم بنظر میرسید. در شرایطی که امروزه مشتری ها از قدرت انتخاب بیشتری نسبت به گذشته برخوردار هستند، تمایلی به مشاهده توضیحات و مواد تشکیل دهنده هر یک از این محصولات برای مقایسه آنها ندارند. در عوض، بسیاری از مشتری ها به برند و یا بسته بندی محصولات برای تصمیم گیری درباره این که بهترین محصول کدام است، توجه می کنند. دریافت نشانه های درست از محصولات در بیشتر مواقع مشتری ها را به خرید آنها تشویق می کند.
هر محصول جدید دارای یک سری مشتری های هدف بوده و شما می توانید با انتخاب نوع درستی از بسته بندی در مدت زمانی کمتر، ارتباط نزدیک تری با آنها برقرار کنید. اگر در تلاش برای جذب مشتری های جوان تر هستید، یک بسته بندی جذاب با طراحی جسورانه تر می تواند بهترین انتخاب محسوب شود. اما اگر قصد برقراری ارتباط با مشتری هایی مسن تر را دارید یک بسته بندی خلاقانه ولی مرتب گزینه خوبی است.
ایـران طی دهه ی گذشته تفاوتهای چشمگیری در صنعت بسته بندی تجربه کرده است. علی رغم برخی مشکلات ریز و درشت، روندهای مشـاهده شده نشان از سرعت اوج گیری گرایش به محصولات بسته بندی شده از طرف مصرف کننده است. به بیان دیگر این روزها تاثیرات بسته بندی خلاقانه بر زندگی روزمره مردم کاملا قابل لمس است. قطعا یکی از نتایج رشد شگفت انگیز افزایش شهر نشینی، تغییر در فرهنگ مصرف، تمایل بیشتر به صرفه جویی در زمان و استفاده از محصولاتی با دوره ماندگاری بالاتر، ارزش افزوده بیشتر و دارای استانداردهای کیفی لازم خواهد بود. البته به شرطی که جایگزین های شایسته ای برای محصولات تازه و بدون بسته بندی به بازار معرفی شود.

در واقع امروز بسته بندی خلاقانه کالا نمایانگر نحوه نگهداری و محافظت کالا و نیز چگونگی معرفی خصوصیات محصول به مصرف کننده باشد. با وجود اینکه تکنولوژی های نو ظهور، کارکردهای بسته بندی را از سطح ذکر شده ارتقاء داده و وارد مباحث تخصصی تری کرده اما هنوز هم از دید یک مصرف کننده بسته بندی، بعنوان بیرونی ترین ابزار برقراری ارتباط بین برند و مصرف کننده در قفسه های فروشگاه، نقشی استراتژیک در تحریک مصرف کننده و موفقیت فروش بازی می کند.
بسته بندی خلاقانه مناسب یکی از مهمترین عوامل بسیار مهم در فروش و بازاریابی کالا ها است.یک بسته بندی خوب مزایایی چون پیشبرد فروش‌، حفاظت و بهبود محصول را، هم برای فروشندگان و هم مشتریان دارد، زیرا می‌تواند انبار کردن یا استفاده از یک کالا را ساده‌تر کند، از فاسد شدن یا آسیب دیدن آن جلوگیری کند و در نهایت یک بسته‌بندی مناسب می‌تواند پیدا کردن محصول را ساده‌تر کرده، برند محصول را در نقطه فروش و حتی زمان استفاده، تبلیغ کند.

بسته بندی خلاقانه و تولید آن در کامل پک

در صنایع چاپ و بسته بندی کامل پک بسته بندی خلاقانه و تولید آن در اولویت قرار دارد. تیم خدمات طراحی کامل پک، با تکیه بر ایده های ناب و مهارت و دانش خود، یک ایده جدید به کارفرما پیشنهاد میدهند. نوع برش، تا، دیزاین گرافیک و رنگ روی جعبه تنها مواردی از این ایده ها هستند. این ایده ها در تولید بسته بندی خلاقانه قعطن باعث فروش بیشتر محصول شده و برندینگ سازمانی را نیز گسترش میدهد. تیم خلاقیت کامل پک همواره به فکر تولید بسته بندی خلاقانه در کنار سود اقتصادی به نفع کارفرما گام بر میدارد.