بسته بندی مواد غذایی و اهمیت آن

بسته بندی مواد غذایی و اهمیت آن

بسته بندی مواد غذایی و اهمیت آن

یکی از دلایل مهمی که به موفقیت آمیز بودن  بسته بندی مواد غذایی و بازاریابی آن کمک می کند طراحی بسته بندی است و طراح باید با علم به سلیقه خرید مصرف کننده آشنا باشد. همچنین آینده بازار را نیز در نظر بگیرد داشتن اطلاعات کافی  در مورد این مسائل برنامه ریزی طرح و ساختار بسته بندی مواد غذایی از طرف طراح ضروری است. یک بسته بندی ایده آل باید بتواند سه عملکرد اصلی خود در زمینه اقتصادی، تکنیکی و تبلیغاتی را به خوبی انجام دهد و این سه فاکتور را طراح با توجه به محدودیت ها باید در نظر بگیرد. هر بسته بندی که این سه اصل را رعایت نکند در قسمت بازاریابی و یا فروش دچار مشکل خواهد شد.

اول: زمینه اقتصادی بسته بندی
طراحی بسته بندی باید با توجه به بودجه ای که برای آن در نظر گرفته شده است طراحی شود و جوانب اقتصادی آن بررسی شود. در هر نوع  بسته بندی از کیسه نایلونی نان گرفته تا بسته بندی یک ادکلن گران قیمت هزینه های تولید یک بسته بندی باید با هزینه ی فروش و سود آن محصول تناسب داشته باشد و در مواد اولیه بسته بندی مواد غذایی کمترین هدر رفت و دور ریز را داشته باشیم و این مواد اولیه باید فضای کمی را اشغال کنند و امکان تولید انبوه آن وجود داشته باشد.

 

دوم: زمینه تکنیکی و کاربردی بسته بندی
بسته بندی مواد غذایی یا هر نوع بسته بندی باید محافظت کامل را از محصول به عمل آورد و از آنها در برابر ضربه و فشار محافظت کند. بسته بندی باید طوری طراحی شود که باز کردن و استفاده از محصول سهولت داشته باشد. امروزه در نمایشگاه های بین المللی بسته بندی جدیدترین ماشین آلات و تکنولوژی ها برای مواد اولیه مختلف و چاپ روی آنها به نمایش گذاشته می شوند.

 

سوم: بازاریابی و تبلیغات بسته بندی
بسته بندی مواد غذایی باید با مشتری ارتباط برقرار کند و طوری طراحی شود که اعتماد مشتری برای خرید آن محصول را بالا ببرد به عبارتی باید قدرت معرفی محصولات تجاری و صنعتی را داشته باشد. طراح باید محصول را بسیار صمیمانه بشناسد و کاملاً با مشخصات، امتیازات، موارد مصرف، توانایی بالقوه فروش، سلیقه ها و عادات خرید مصرف کنندگان احتمالی آن آشنا شود.

 

عملکرد تولید بسته بندی مواد غذایی در کامل پک

در صنایع چاپ و بسته بندی کامل پک بسته بندی مواد غذایی هم با تمام مشکلات و برنامه ریزی به دقت انجام میشود. توجه به نحوه تولید محصول برای محافظت از محتوا و همینطور توجه به نوع بازاریابی و فروش برای ما بسیار اهمیت دارد. کارفرما حتی بعد از طراحی و تولید نیز میتواند بروی کمک بخش خدمات کامل پک حساب کند. این خدمات شامل طراحی، ایده یابی، معرفی بهترین رنگ، تولید به موقع و تحویل و در نهایت پیشنهادات بازاریابی است.