بهترین بسته بندی محصولات آرایشی

بسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی

راهنمایی طراحی و بسته بندی محصولات آرایشی

 

در بسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی طراحی و توسعه از اهميت بالایی برخوردار است. برای بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی از مواد پلاستيکی (رزین های گرمانرم و گرماسخت) و همچنين از ظروف فلزی و ظروف شيشه ای و همچنین از انواع بسته بندی های کاغذی و مقوایی نيز استفاده می شود. بسته بندی های چند لایه ای که در توليد ساشه ها و تيوب های خميردندان کاربرد زیادی دارند٬ نوع دیگری از پاکت بسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی می باشند.

بسته بندی هنر یا علم تهيه اقلام و اجناسی است که برای حمل٬ ذخيره سازی و انتقال محصول به مشتری به کار می رود. بسته بندی آن چه را حفاظت کرده می فروشد و آن چه را که می فروشد٬ حفاظت می کند. بسته بندی باید محصول را در بر گيرد٬ مهار کند٬ حفاظت کند٬ هویت بخشد٬ بفروشد و راجع به محصول اطلاعات دهد. در بسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی طراحی و توسعه از اهميت بالایی برخوردار است و در مقایسه با سایر صنایع نقش مهمتری دارد. با فراگير شدن استفاده از رنگ در تبليغات بسته بندی باید ازموادی باشد که ظاهری جذاب داشته٬ به خوبی رنگ گرفته و رنگ در آن ثبات داشته باشد.

کامل پک به عنوان یکی از مجهزترین مجموعه ها در طراحی و تولید انواع بسته بندی های هاردباکس های باکیفیت شناخته شده است. در وبسایت کامل پک شما میتوانید انواع بسته بندی های مورد نیاز برای محصولات خود را با اطمینان خاطر از قیمت و کیفیت سفارش خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید.

جنس بسته بندي محصولات آرايشي بهداشتي باکیفیت 

 

 • مواد پلاستيکی دو دسته هستند

رزین های گرما نرم و رزین های گرما سخت. رزین های گرما نرم را می توان در درون روزن دان (اکسترودر) ذوب کرده و سپس به روش دمشی یا تزریقی قالبگيری نمود. رزین های گرماسخت با استفاده از یک واکنش شيميایی برگشت ناپذیر قالبگيری می شوند.

 • رزين هاي گرما نرم

آشناترین نوع پلاستيک پلی وینيل کلراید (PVC) است. وضعيت ظاهری این نوع پلاستيک از پایه شفاف تا کدر متغير است. پلی اتيلن ها دسته ای دیگر از مواد پلاستيکی پرکاربرد در بسته بندی های آرایشی بهداشتی هستند که به دو دسته پرچگالی و کم چگالی تقسيم بندی می شوند. پلی اتيلن های پرچگالی سفت تر و سلب تر هستند و به خوبی پلی اتيلن های کم چگالی قالب گيری نمی شوند. پلی پروپيلن و پلی استایرن دو نوع دیگر از رزین های گرما نرم هستند.

 • رزين هاي گرما سخت

آمينوپلاستيک ها که از واکنش فرمالدهيد با ترکيبات آمينو به دست می آیند٬ کاربرد گسترده ای در ساخت صفحه کليدها٬ پریزها استفاده می شوند.

 • فلزات

محفظه افشانه ها٬ قوطی های اسپری از جنس فلز هستند. ورق قلعی پرمصرف ترین فلز برای بسته بندی های آرایشی بهداشتی است هرچند که آلومينيم نيز کاربرد گسترده ای یافته است. طبيعت نفوذناپذیر فلز سبب می شود که احتمال آلودگی محصول و از دست دادن مواد فرار موجود درآن کاهش یابد.

 • بسته بندي هاي چند لايه اي

خصوصيات مورد نياز برای بسته بندی های مواد آرایشی بهداشتی مانند ظاهر جذاب٬ نفوذناپذیر بودن در برابر آب و روغن های فرار را همواره نمی توان در یک ماده پيدا نمود. اما با استفاده از مواد چندسازه ای که به شکل چندلایه در آمده اند می توان به این ویژگی ها دست یافت. چندلایه ها در توليد ساشه ها (عنبرچه ها) و تيوب های خميردندان کاربرد ویژه ای دارند. ماده سه لایه مناسب برای توليد ساشه ها معمولاً از سلولز استات٬ فویل آلومينيم و پلی اتيلن ساخته می شود.

 • شیشه

شيشه خواص مطلوبی دارد که برای بسته بندی محصولات آرایشی بهداشتی بسيار جذاب است. شيشه از نظر شيميایی بسيار خنثی بوده و واکنشی با مواد آرایشی و محصولات عطری نمی دهد. در صورتی که طراحی درپوش محفظه شيشه ای خوب باشد٬ اکسایش و اتلاف رطوبت نيز اتفاق نمی افتد. شيشه شفاف و درخشان است و نظر خریدار را جلب می کند. برای محصولاتی که به نور حساس هستند٬ می توان از شيشه های کهربایی یا گذاشتن شيشه در جعبه استفاده نمود.

 • كاغذ و مقوا

در تمام محصولات آرایشی و بهداشتی به نحوی از کاغذ و مقوا استفاده می شود. برچسب ها٬ بروشورهای راهنما٬ کارتن های چاپ شده و بسته بندی صابون ها از کاربردهای مهم کاغذ و مقوا هستند.

عوامل موثر در طراحی بسته بندی محصولات بهداشتی وآرایشی

برای داشتن یک طراحی بست بندی تاثیرگذار نیاز از یک تیم خبر بتواند عوامل موثر بر یک طراحی بسته بندی موفق را با کیفیت بالا تولید کنند. کامل پک محیطی امن و راحت را برای کاربران خود را در ففضای اینترنتی ایجاد کرده است تا هر آنچه موردنیاز شما از طراحی و تولید انواع بسته بندی را ایجاد کند.

عوامل موثر بر یک بسته بندی موفق به شرح زیر است:

 1. اجرای استاندارد های یک برند در طراحی بسته بندی : اجرایی تمام استاندارد های مهم مربوط به یک برند و مجموعه در بسته بندی موجب اشاع وسیعی از تبلیغات برند میشود.
 2. استایل مناسب محصول : محصولات لوازم آرایشی دارای تنوع انواع و جنس میباشد. بهتر است مناسب استایل لوازم آرایشی خود اقدام به یک طراحی ثابت برای محصول یا متناسب هر محصول طراحی صورت بگیرد تا تاثیرگذار بسیار بالایی را به همراه داشته باشد.
 3.  رنگ مناسب محصول : به طور معمول در طراحی بسته بندی با توجه به لوازم آرایشی بهداشتی از رنگ های ملایم استفاده میشود که بهتر است این رنگ با تاثیرگذاری به برند و مجموعه انتخاب شود.
 4.  فونت بسته بندی : فونت مورد استفاده در بسته بندی لوازم آرایشی بسیار در جذابیت و تاثیرگذاری تبلیغات طراحی تاثیرگزار است که هرچه به برند نزدیک تر باشد موجب ترندی محصول میشود.

کامل پک مجموعه ای مجهز در طراحی و تولید انواع بسته بندی به صورت آنلاین است که فرصت  سفارش و خرید یک بسته بندی باکیفیت را برای مشتریان خود به ارمغان آورد. جهت برقراری ارتباط با کامل به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.