بسته بندی مواد غذایی و نکات مهم آن

بسته بندی مواد غذایی و نکات مهم درباره آن – دو

بسته بندی مواد غذایی و نکات مهم در آن

بسته بندی مواد غذایی و نکات مهم در آن

در پست قبلی به نکاتی کوتاه در مورد بسته بندی مواد غذایی اشاره شد. در ادامه به نکاتی خواهیم پرداخت که به صورت تیتروار، در طراحی بسته بندی مهم میباشند و طراحان و تولیدکنندگان بهتر است از آنها استفاده نمایند:

ایمنی بسته بندی مواد غذایی: بدیهی است که تصمیمات اتخاذ شده در طراحی بسته بندی مواد غذایی باید به گونه ای باشد که تضمین کند آن محصول از کارخانه تا سبد خرید مشتری سالم خواهد ماند. بنابراین یکی از مهمترین اهداف بسته بندی مواد غذایی همین موضوع است.

سبک بسته بندی: سبک و نوع بسته بندی مواد غذایی بیشتر از مورد قبلی تاثیرگذار خواهد بود. بسته بندی ها به شکل های مختلفی عرضه می شوند و ممکن است دردسرهای زیادی در زمینه لجستیک و حمل و نقل برای شرکت های توزیع کننده و حمل و نقل مواد غذایی ایجاد کنند. سبک بسته بندی باید به گونه ای باشد که برای تازه نگه داشتن مواد غذایی مناسب بوده و همچنین حمل و نقل آن آسان باشد.

اطلاعات محصول: در طراحی بسته بندی مواد غذایی باید از کلی گویی و جزئی گویی بیش از اندازه دوری کرد. بسته بندی محصول باید ارزش های کلیدی محصول را به طور کامل برای مصرف کننده بازگو کند بدون اینکه مشتری با انبوهی از متن مواجه شود! مثلا اگر شما تولید کننده قهوه ارگانیک هستید باید این موضوع را به اطلاع مشتریان برسانید. اما نوشتن این مطلب بر روی بسته بندی که این قهوه در چه زمینی کاشته شده است چندان مفید نخواهد بود.

هماهنگی با هویت برند: چه چیزی سبب می شود که مشتریان محصول شما را به محصول رقبایتان ترجیح دهند؟ زیبایی ظاهری نقش پررنگی در این مورد ایفا می کند. برخی از برندها از رنگ های متنوع و فونت های نامتعارف در طراحی بسته بندی های خود استفاده می کنند تا بیشتر در معرض دید باشند. هر اقدامی در این زمینه باید با هویت برند شما هماهنگ باشد و بتواند تمایز بین محصولات شما و رقبایتان را پررنگ تر نماید.

بسته بندی باید سبب افزایش فروش شود: در نهایت مهمترین هدف از طراحی بسته بندی مواد غذایی این است که اطلاعاتی به مشتریان بدهد و نشان دهد که چرا محصول شما با سایر محصولات مشابه متفاوت می باشد. شما نیاز دارید که بازار هدف خود را به خوبی بشناسید و بدانید که چه نکاتی را در طراحی بسته بندی خود رعایت کنید تا به مخاطبان هدف خود این انگیزه را بدهید که محصول شما را خریداری کنند.

 

بسته بندی مواد غذایی و تولید آن در کامل پک

طراحی بسته بندی مواد غذایی از خدمات بی نظیری است که در کامل پک میتوان آنرا یافت.با توجه به نوع محتوای داخلی بسته بندی، صنایع چاپ و بسته بندی کامل پک نوع مقوا و رنگ بندی آنرا انتخاب میکند. اهمیت به دیزاین بسته بندی غذایی و برندسازی در مرحله بعد از آن است که باعث تمایز خدمات کامل پک با سایر تولیدکنندگان میشود. تولید یک جعبه لوکس بسته بندی که هم طراحی مناسب داشته و هم بتواند در شلف فروشگاه ها خودنمایی کند برنامه ای زمان بر و دقیق است که تنها از عهده مجموعه های حرفه ای بر میآید.