بسته بندی چای

ویژگی های بهترین طراحی بسته بندی چای و دمنوش

 

بسته بندی چای و دمنوش در فروش و جذب مشتری بسیار حائز اهمیت است. این روزها با پیشرفت انواع دمنوش و چای های طعم دار با خواص و ویژگی های منحصر به فرد نیاز است که بسته بندی در خور و مناسب چه به لحاظ ظاهر دنیای مدرنیته و چه به لحاظ معرفی درست محصول طراحی شود.

کامل پک به عنوان یک تیم حرفه ای در زمینه طراحی ویژه و خاص انواع بسته بندی چای و دمنوش خود را معرفی میکند. شما میتوانید با مشاوره با تیم حرفه ای طراحی کامل پک هر آنچه از یک طراحی بسته بندی نیاز دارید به دست آورید و با مراجعه به سایت کامل پک از انواع خدمات و نمونه کارها دیدن فرمایید.

بسته بندی چای

پس از آب، چای پرطرفدارترین نوشیدنی جهان است. بر طبقه آمار ارائه شده از سوی سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد “فائو”، روزانه ۶ میلیارد فنجان چای در گوشه و کنار جهان نوشیده می‌شود. بعد از سپری کردن یک روز خسته کننده و سرشار از استرس و مشغولیت‌های فکری، شاید هیچ چیز به اندازه‌ی نوشیدن یک چای خوش طعم با بسته بندی چای زیبا، نمی تواند نوشیدن یک فنجان چایی را لذت بخش تر کند. در واقع زیبایی بسته بندی چای میتواند درک طعم لذت بخشش را چند برابر کند و به مصرف کننده حسی متفاوت بدهد.

بسته بندی دمنوش

در کنار چای، انواع دمنوش‌های گیاهی در ایجاد آرامش و مصرف های گونا گونی وجود دارد که هر کدام به نوبه‌ی خود دارای اثرات درمانی متعددی هستند.

به همین دلیل بسته بندی در خور میتواند بر جاذبه و درک طعم دمنوش ها بیفزاید. طراحان خوش ذوق با ارائه‌ی محصولات متنوع در بسته بندی هایی با ظاهر مناسب محصول و جذاب سبب افزایش فروش و استفاده ی روز افزون این محصول شده اند.

شرکت ها برای درک بهتر مشتری از کیفیت و ارزش دمنوش ها و چای های کیسه ای درنتیجه فروش بیشتر محصولات خود، از بسته بندی های شکیل و زیبا استفاده می کنند و با نوشتن یکسری اطلاعات روی بسته بندی، مشتری را ترغیب می کنند تا محصول شان را خریداری کند.

ویژگی های لازم در طراحی بسته بندی چای و دمنوش

نوع بسته بندی چای و دمنوش باید به طرزی باشد که یا محتویات داخل بسته بندی مشخص باشد یا شکل آن رویش کشیده شده باشد.

برای دمنوش ها و چای کیسه ای چون تعدد محصول و طرح و رنگ آن زیاد است، باید دقت کنید که اگر مخلوطی از چند گیاه است، اسم آن ها به همراه شکل شان روی بسته بندی باشد.

نوع بسته بندی باید سبک و کم جا باشد. چون این ها معمولا در سفر، محل کار، منزل حتی مهمانی های ویژه مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل تعدد و تنوع محصولی که دارند، نباید جا گیر و سنگین باشند.

کامل پک یکی از حرفه ای ترین تیم های طراحی و تولید انواع بسته بندی برای انواع محصولات خاص و ویژه است. انواع بسته بندی های کامل پک شامل موارد زیر است که شما میتوانید متناسب با محصول خود به صورت آنلاین ثبت سفارش داشته باشید.

جعبه هاردباکس مگنتی ساده جعبه هاردباکس سه تکه جدا جعبه هاردباکس مگنتی سر طبل دار
جعبه هاردباکس طرح اختصاصی جعبه هاردباکس سه تکه لولا دار جعبه هاردباکس تلسکوپی

شاخصه های طرح و شکل

 

طرح و شکل بسته بندی چای و دمنوش کیسه ای می تواند خیلی ساده و مربع یا مستطیلی شکل باشد اما برای این که بتوانید در کمتر از 7 ثانیه نظر مشتری را جلب کنید و مشتری محصول شما را از قفسه مواد خوراکی بردارد، باید طرح و شکل جذاب متناسب با محصول ارائه شده باشد تا مشتری ضمن تشخیص درست محصول احساس تمایز نیز پیدا کند.

برای این که با طرح و شکل های خلاقانه در بسته بندی چای و دمنوش آشنا شوید، به عکس های زیر نگاهی اجمالی بیندازید.

نحوه درجه اطلاعات در طراحی بسته بندی

اگر محصول شما ترکیبی از چند گیاه یا چند اسانس است، حتما آن را روی بسته بندی محصول قید کنید. روش مصرف و زمان مورد استفاده و تاریخ انقضای محصول را حتما درج کنید. بهتر است روی بسته بندی شکل گیاهانی که از آن دمنوش یا چای کیسه ای استفاده شده را بنویسید.

این کار باعث می شود مخاطب دید بهتری نسبت به محصول پیدا کند و حتی بدون خواندن اسامی، ترکیبات را متوجه شود. سایر عوامل مانند لوگو و شعار شرکت یا خواص محصول بستگی به خود شما داردت اما خیلی بسته بندیرا شلوغ نکنید تا مخاطب دچار سردرگمی شود.

اطلاعات مرتبط

می توانید داخل بسته بندی یک بروشور یا کاتالوگ کوچک قرار دهید و در مورد سایر دمنوش ها یا چای کیسه ای هایی که مشتری می تواند مصرف کند و مکمل چیزی باشد که خریده است، اطلاعات دهید. بهتر است این بروشور یا کاتالوگ همراه با شکل سایر محصولات باشد و خواص شان هم داخل آن نوشته شده باشد تا مشتری راحت تر تصمیم بگیرد.