معرفی شاخصه های ویژه در طراحی جعبه جواهرات

بسته بندی جواهرات جزء کلیدی طراحی کلی محصول نیمه قیمتی شماست. از بدلیجات گرفته تا الماس، زمانی که محصول شما به ظرافت و آراستگی جواهرات است، بسته بندی شما باید دو برابر بیشتر از این که محافظ باشد و جذاب باشد تا از نظر مخاطب قابل پسند باشد.

نه تنها باید به مصرف کننده از کیفیت و ارزش آنچه در داخل آن است اطمینان دهد، بلکه باید از محصول داخل در برابر آسیب در هنگام حمل و نقل محافظت کند. همچنین اغلب باید نکات ایمنی و تمیز کردن، دستورالعمل‌ها و حتی پیشنهادات سبک را ارائه دهد که این موارد روی لایه‌های بیرونی یا درج‌ها چاپ می‌شوند.کامل پک شما را دعوت میکند به برخی از طرح های بسته بندی جواهرات عالی که در زیر گردآوری کرده ایم نگاهی بیندازید.

برای طراحی بسته بندی جواهرات به چه نکاتی توجه کنید

هنگامی که در حال طراحی بسته بندی جواهرات هستید، به عوامل زیر فکر کنید:

1. جواهرات کجا فروخته می شود؟ خارج از قفسه فروشگاه، یا از طریق تجارت الکترونیک؟ جواهراتی که ارسال می شوند به بسته بندی محافظ بیشتری نسبت به جواهراتی که از قفسه ها برداشته می شوند نیاز دارند. این می تواند به معنای یک جعبه بزرگتر برای قرار دادن پوشش حباب دار، لایه های بیشتری از بسته بندی داخلی یا به سادگی یک جعبه محکم تر باشد.
2.چه جواهری است؟ گوشواره ها را می توان روی مقوا بسته بندی کرد، در حالی که دستبندها اغلب در جعبه بسته بندی می شوند. بسته بندی را انتخاب کنید که نه تنها جواهرات شما را به شکلی جذاب نشان دهد، بلکه آن را ایمن نگه دارد، اگر یک گردنبند ظریف به سادگی در جعبه انداخته شود، گره می خورد و مثلاً گوشواره ها را می توان در یک کیسه بزرگ یا کیسه پلاستیکی گم کرد.
3. بودجه شما برای بسته بندی چقدر است؟ بودجه بالاتر فقط به معنای گزینه های بیشتر نیست، بلکه به معنای گزینه های با کیفیت بالاتر است.
4. چه مقدار بسته بندی نیاز دارید؟ به عبارت دیگر، آیا برای هر قطعه به نگهدارنده های ساده کارتی یا چند لایه بسته بندی نیاز دارید؟

پاسخ‌های شما به این سؤالات به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید چه نوع بسته‌بندی برای محصول شما ایده‌آل است، مانند جعبه در مقابل کیسه یا لوله. هنگامی که جنبه های عملی طراحی بسته بندی جواهرات را بررسی کردید، به این فکر کنید که چگونه می توانید با شخصیت برند خود از طریق طراحی بسته بندی خود ارتباط برقرار کنید. موارد زیر را از خود بپرسید:

برند شما چیست؟ چگونه طراحی بسته بندی شما می تواند با این شخصیت برند ارتباط برقرار کند؟
مخاطبان شما بیشتر از چه قشری هستند؟ خریدار که به دنبال جواهرات دست ساز در بازارهای صنایع دستی است، خواسته ها و انتظارات متفاوتی از کسی که جواهرات را در یک فروشگاه بزرگ می خرد، دارد.
زیبایی شناسی مورد نظر شما چیست؟ آیا بسته‌بندی را ترجیح می‌دهید که خود جواهرات را به تمرکز اصلی تبدیل کند، یا بسته‌بندی‌هایی که آنقدر تزئینی هستند که در نوع خود یک ویژگی به حساب می آید؟
اگر 100% مطمئن نیستید که به عنوان یک برند چه کسی هستید، کمی وقت بگذارید و چند تمرین برندسازی را انجام دهید که به شما کمک می کند تا شخصیت برند خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید از طرح های بسته بندی جواهرات برندهای دیگر الهام بگیرید.

بسته بندی مینیمالیستی جواهرات

“مینیمالیست” یک اصطلاح گسترده است که می تواند به طرق مختلف تفسیر شود. یک طراح بسته‌بندی می‌تواند آن را به معنای واقعی کلمه درک کند و چیزی بسازد که به سختی وجود دارد یا به سادگی ودر دسترس باشد تا یک جفت گوشواره را نگه دارد یا یک دستبند را در حین حرکت از قفسه موجودی به خانه خریدار در خود جای دهد.

این نوع بسته بندی مینیمالیستی یک انتخاب محبوب برای گوشواره ها، به خصوص گوشواره های کوچک است. وقتی به نمونه‌هایی از بسته‌بندی گوشواره نگاه می‌کنید، بسیاری از طرح‌هایی که با آن‌ها مواجه می‌شوید، نگهدارنده‌های اصلی کارت هستند.

روش های دیگری نیز برای بسته بندی مینیمالیستی وجود دارد. یکی این است که به دنبال یک بسته رنگ ثابت با ذکر کوچکی از نام تجاری خود باشید. اگر طراحی ساده ای مانند این انجام می دهید، بافت بسته بندی شما برای درست کردن آن بسیار مهم است. این بسته بندی، لمسی را اضافه می کند و توجه را به لوگوی طراحی شما جلب می کند.

یا می توانید با بسته بندی تک رنگی که نام تجاری شما روی آن نقش بسته است، به جای چاپ با رنگ متضاد، استفاده کنید.

 

طرح های مینیمالیستی تمایل دارند به یک یا دو رنگ اکتفا کنند و اگر اصلاً تصویری وجود داشته باشد، جزئی و ظریف است. همانطور که در طرح های زیر می بینید اغلب لوگوی برند تنها تصویر روی بسته بندی است.

 

یکی از راه‌های جذاب‌تر کردن بسته‌بندی مینیمالیستی شما این است که آن را با طرح‌های شلوغ‌تر همراه کنید.

جعبه جواهرات لوکس

جعبه جواهرات لوکس از هیچ هزینه ای دریغ نمی کند و می تواند به زیبایی خود جواهرات باشد. این نوع بسته بندی می تواند ظاهر و احساس مینیمالیستی داشته باشد، اما این یک الزام نیست. آنچه برای ایجاد ارتباط لوکس یک طراحی لازم است ترکیبی از انتخاب های طراحی است که مصرف کنندگان را با کالاهای سطح بالا مرتبط می کنند، مانند :

  • یک پالت رنگ خنثی که اغلب از سفید یا سیاه به عنوان رنگ اصلی استفاده می کند
  • فلزات
  • فونت های سریف
  • فونت ها و اشکال زاویه ای

باید به یاد داشته باشید یکی از کالاهای لوکس غیرقابل انکار با مواد با کیفیت است. این بدان معناست که چرم با کیفیت بالا، پلاستیک های لاکی صاف، جعبه های چوبی سفارشی و کاغذ ضخیم و بادوام برای برچسب های بسته بندی و سایر عناصر کاغذی شما. مهم نیست که جعبه جواهرات لوکس شما چگونه به نظر می رسد، باید در دستان خریدار احساس لوکسی داشته باشد. هنگام انتخاب مواد برای بسته بندی و تعیین بودجه خود این را در نظر داشته باشید.

بافت تا حد زیادی در انتقال حس لوکس بودن، به ویژه در بسته بندی، کمک می کند. به تفاوت بین یک کیسه خرید از یک فروشگاه مرکز خرید با ارزش (اغلب یک پلاستیک نازک یا اگر کاغذی است، یک کیسه کاغذی قهوه‌ای تاشو معمولی) و یک کیسه از یک فروشگاه گران‌قیمت فکر کنید. در بسیاری از موارد، خرده‌فروشان لوکس روی کیسه‌های خرید ضخیم‌تر و بادوام‌تر سرمایه‌گذاری می‌کنند و حس کیفیت را از طریق هر نقطه تماسی با خریدار منتقل می‌کنند.

هر چیز «اضافی» در مورد بسته‌بندی نیز نشان می‌دهد که شما در طراحی بسته‌بندی خود فکر بیشتری می‌کنید، که به نوبه خود کیفیت را نشان می‌دهد. برای جعبه جواهرات، می تواند به معنای جعبه ای باشد که به سمت بیرون باز می شود یا با کشیدن یک روبان باز می شود، نه یک جعبه ساده هاردباکس با درب و زیره. این نوع مکانیزم را در کادر زیر می بینید که با طراحی بیرونی که شبیه مهر و موم است جفت شده است.

یکی دیگر از ویژگی های رایجی که در بسته بندی های لوکس و بسته بندی هاردباکس خواهید یافت ظاهری براق و ساده است. نگاهی به بسته بندی طراح ما دنی دادا برای این دستبندهای الهام گرفته از کد بیاندازید:

 

بسته بندی جواهرات قابل استفاده مجدد و پایدار

جعبه جواهرات قابل استفاده مجدد فقط راهی برای ماندگاری بیشتر نیست، بلکه راهی برای به یاد ماندنی کردن نام تجاری شماست. و راه های زیادی برای انجام آن وجود دارد، مانند قوطی های فلزی، کیف های بند کشی، جعبه های تزئینی و…

بسیاری از برندهای جواهراتی که به محیط زیست اهمیت میدهند، قطعات خود را از مواد بازیافتی مانند مقوا و پلاستیک بازیافتی می‌سازند. برخی دیگر گزینه‌های بسته‌بندی بازیافتی را انتخاب می‌کنند.

راه های زیادی برای خلاقیت در بسته بندی جواهرات سازگار با محیط زیست وجود دارد، مانند این جا گوشواره های کاغذی:

 

اگر برند شما بر پایداری متمرکز است، انتخاب بسته‌بندی‌های بازیافتی یا قابل استفاده مجدد راهی عالی برای کاهش ضایعات و نشان دادن تعهد شما به شیوه‌های تجاری سازگار با محیط زیست است. نه تنها این، بلکه به خودی خود به یک ویژگی طراحی تبدیل می شود. پایان زیبای بسته بندی سبز نعنایی را در زیر بررسی کنید. بافت زیبا و منحصر به فرد موج ایجاد یک حس متفاوت در مخاطبان خود میباشد.

همچنین می‌توانید جعبه‌های جواهرات را بخشی از مجموعه محصولات خود قرار دهید و به‌عنوان یک گزینه بسته‌بندی پایدار، بسته‌هایی را پیشنهاد دهید که در آن خریداران هنگام خرید جعبه جواهرات با یک قطعه جواهر، تخفیف دریافت می‌کنند. سپس، می‌توانید با ارسال جواهرات درست در جعبه ذخیره‌سازی/نمایش، از بسته‌بندی یکبار مصرف صرفنظر کنید.

بسته بندی جواهرات نئوپانک

صرف نظر از سبک و سیاق محصول شما، طراحی جعبه جواهرات شما باید با نوع زیورآلات شما همخونی داشته باشه. بنابراین اگر میخ‌ها و سر را به زنجیر و گل میخ ترجیح می‌دهید، اینها انتخاب خوبی برای چاپ روی جعبه جواهرات یا بسته‌بندی هستند.

طرح‌های رنگی تک رنگ دراماتیک اغلب در این سبک محبوب هستند و عمق شخصیت برند را به مخاطبان نشان می‌دهند. نمادگرایی جنبه های روشن و تاریک را منعکس می کند، که از نظر احساسی به مخاطبان هدفی که می توانند با این احساسات طنین انداز شوند، ارتباط برقرار می کند.

 

جعبه جواهرات Y2k

یکی دیگر از خرده‌فرهنگ‌های بسته‌بندی جواهرات، خود را در زیبایی شناسی y2k می‌یابد که در سال 2000 سرچشمه گرفته است. این ژانر یک نمونه بارز از بازاریابی نوستالژیک عالی، مخاطبان را ترغیب می‌کند تا از طریق ظرافت‌های ظریف در طراحی، با عینک‌های رز در آغاز این هزاره نگاه کنند.

در این سال‌ها مردم در سرتاسر جهان همان اعضای جدید غیرعادی خانواده را به دست آوردند، تلفن همراه و اینترنت. جامعه با واقع بینی بیشتری نسبت به امروز شیفته فناوری های آینده نگر آن زمان شد. زیبایی شناسی y2k با مضامین فضای سایبری، الهام‌بخش شیب‌های بین کهکشانی و پالت‌های رنگ سفید درخشانی بود که امروزه بیشتر شاهد آن هستیم.

علاوه بر این، این دوره به شدت تحت سلطه استفاده از یک ماده بود. پلاستیک های یکبار مصرف اصلی ترین لوازم بدون گناه هر خانواده بودند که ظروف نیمه شفاف بسته بندی جواهرات y2k را که اغلب برای مارک های ورزشی یا لباس های تفریحی می بینیم راهنمایی می کند.

نمادین ترین بسته بندی جواهرات

با نگاهی به برندهای نمادین در صنعت جواهرات، تیفانی و جعبه های آبی نمادین آن را در نظر بگیرید. این برند پس از انتشار فیلم صبحانه در تیفانی به شهرت رسید، سپس ظاهر بسته بندی نمادین خود را با علامت تجاری رنگ مشخص خود، تیفانی آبی، در سال 1998 تثبیت کرد.

ممکن است نتوانید از رنگ برندهای دیگر به عنوان رنگ نمادین خود استفاده کنید، اما رقیب نستله می تواند از رنگ های مشابه در بسته بندی برای محصولات دیگر استفاده کند. اما اگر رنگ منحصر به فردی را انتخاب کنید. پالت رنگ و تبدیل آن به بخشی جدایی ناپذیر از هر قسمت از بسته بندی برند شما، به گونه ای که خریداران شما بتوانند محصول شما را از یک مایل دورتر تشخیص دهند.

راه‌های زیادی برای برجسته کردن برند شما و تبدیل شدن به یک نماد وجود دارد. یکی از راه ها این است که به بازاریابی تأثیرگذار تکیه کنید و با سازندگانی که نفوذ زیادی دارند کار کنید تا بسته بندی خود را در پلتفرم های خود به نمایش بگذارد. یک راه عالی برای انجام این کار از طریق جعبه گشایی ویدیوها است با باز کردن دقیق بسته بندی، تکه به تکه که اینفلوئنسر ایجاد می کنند تا زمانی که محصول نهایی فاش شود، ویدیو را زیر به دقت توسط کاربر دیده میشود.

برای استفاده حداکثری از یک ویدیو جعبه گشایی، لوگوی خود را در یک نقطه برجسته روی بسته بندی خود قرار دهید. و اگر بتوانید لوگو را روی چند لایه قرار دهید، مانند جعبه بیرونی و همچنین کاغذی که جواهرات در آن پیچیده شده است، خیلی بهتر است.

بسته بندی جواهرات جدید

جعبه جواهرات نیز می تواند سرگرم کننده باشد. اگر نام تجاری شما جالب، خاص، پر سر و صدا یا برای کودکان است، با بسته بندی جواهرات سرگرم کننده به شخصیت آن برند متمایل شوید. راه های مختلفی برای لذت بردن از بسته بندی شما وجود دارد، مانند رنگ های تند، شخصیت های جذاب، اشکال و الگوهای عجیب و غریب و انواع بسته بندی غیرمنتظره.

به عنوان مثال، بسته بندی طراح زیر را در نظر بگیرید. این بسته بندی لوازم جانبی مو را به جواهراتی برای شخصیت روی بسته بندی تبدیل می کند. یا طراحی بسته بندی پلاس دیزاین در کنار آن چطور؟ جعبه حاوی جواهرات، کریستال‌ها و محصولات رایحه‌درمانی، تأثیر انرژی‌بخش محصولات را افزایش می‌دهد و از تصاویر شیطنت آمیزی الهام‌گرفته، از کریستال‌های برش‌خورده با دست استفاده می‌کند تا هیجان گیرندگان را برای دیدن آنچه درون آن است، افزایش دهد.

یکی دیگر از راه‌های سرگرم‌کننده برای بسته‌بندی جواهرات، ایجاد یک تجربه جدید در جعبه‌گشایی -یا در مورد طرح زیر، با سوختن همراه باشد،است.

با این طراحی، خود محصول یک شمع است که یک حلقه در موم آن تعبیه شده است که فقط با سوزاندن شمع قابل دسترسی است. این طرح یک جعبه استوانه‌ای رنگارنگ است که به‌طور چشمگیری با بیشتر بسته‌بندی‌های جواهراتی که قبلا خریداری کرده اید متفاوت است و خواننده را با گفتن اینکه دقیقاً چه چیزی در داخل آن پیدا می‌کند، مجذوب می‌کند: یک انگشتر نقره عیار واقعی با قیمت نسبتا بالا.

این طرح به تنهایی با بخشی از مغز خریدار صحبت می‌کند که نمی‌تواند در مقابل میل خود برای «برنده شدن آن» مقاومت کند، و تضمین می‌کند که حتی سال‌ها پس از آن هنوز به این فکر می‌کنند که چگونه حلقه خود را به دست آورده‌اند. ماهیگیری آن از موم ذوب شده شمع.

طراح Sam2305 کاری مشابه را در طراحی خود برای The Lover که در تصویر بالا مشاهده می کنید انجام می دهد. این محصول یک تخم مرغ شکلاتی است که با یک دستبند سنگ طبیعی جفت شده است. طرح بسته بندی شکلات و دستبند را در کنار هم نشان می دهد و با یک پنجره پلاستیکی کوچک، شکلات را به نمایش می گذارد.

اگر شخصیت برند شما سرگرم‌کننده، جسور، هیجان‌انگیز یا به هر طریقی با استاندارد صنعت جواهرسازی متفاوت است، بسته‌بندی جدید می‌تواند راهی مؤثر برای تقویت شخصیت برند شما باشد و به خریداران نشان دهد که دقیقاً چه کسی هستید. حتی می‌توانید در مورد آنچه ارائه می‌دهید صریح باشید، مانند این دو مثال آخر که دقیقاً به خریدار نشان می‌دهد و  می‌گوید چه چیزی را دریافت می‌کند یا شانس دریافت آن را دارد.

احساس نکنید که نیازی نیست خود را در انواع بسته بندی جواهرات رایج مانند جعبه های مخملی یا جا گوشواره های مقوایی قرار دهید.ابتدا جعبه جواهرات شماست که جواهر شما را معرفی میکند پس بهترین راه برای معرفی برندتان از طریق بسته‌ای است که خریداران را در هنگام خرید محصول شما احساس می‌کندخاص و ویيه ای پیدا میکند، بسته‌ای طراحی کنید که توانند به راحتی از قفسه فروشگاه گذر کنند.

طراحی کامل برای جعبه جواهرات خود در نظر بگیرید

جواهرات شما منحصر به فرد است، بنابراین آن را در چیزی بسته بندی کنید که منحصر به فرد بودن را به نمایش بگذارد. چه یک جعبه حلقه‌ای با بافت فوق‌العاده لوکس باشد یا یک کیسه پارچه‌ای رنگارنگ که خریدار سال‌ها آن را نگه می‌دارد، بسته‌بندی مناسب برای محصول شما بیش از ایمن نگه‌داشتن آن در قفسه‌های فروشگاه اهیمت دارد. این به عنوان یک دارایی کلیدی برند عمل می‌کند که خریداران مشتاق به خرید میکند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *