طراحی بسته بندی و تاثیر رنگ بروی آن

رنگ در طراحی بسته بندی یکی از المان‌هایی است که کار و انتخاب شما را در محصول از رقبا متمایز می‌کند. رنگی که شما انتخاب می‌کنید، می‌تواند یک پیام را به صورت ناخودآگاه در هر یک از مشتریان القا کند. رنگ، بهترین راه برای شناخت بیشتر نام و واحدتجاری محصول به عنوان یک رسانه بصری است.
رنگ در طراحی بسته بندی باید با لوگوی شما مرتبط باشد، در حقیقت رنگ بسته بندی تصویری است که به بازار، برای جذب مشتری می‌فرستید. هیچگاه رنگ مورد علاقه خود را بدون بررسی پیامی که انتقال می دهد انتخاب نکنید. زیرا ممکن است با وجود خوب بودن، مناسب کار شما نباشد.

طراحی بسته بندی علاوه بر ایده پردازی مناسب، نیازمند نگاهی دقیق در ساختار تیغ ، تولید ، استفاده بهینه از رنگها و حتی تکنیک هایی است که پرتی آن را کمتر میکند. هرچند یک طراحی بسته بندی میتواند قوی و با دیزاین مناسب خلق شود اما اگر تولید آن دچار مشکلات مخلتفی باشد، میتواند هزینه نهایی را افزایش دهد. مجموعه های حرفه ای در تولید بسته بندی هستند که با مشاوره های مناسب سعی در ارایه بهترین حالت ممکن در تولید را دارند.

طراحی بسته بندی و تاثیر رنگ بروی آن

طراحی بسته بندی و تاثیر رنگ بروی آن

طراحی بسته بندی و نکات قابل توجه

  • محصول خود را در ذهن داشته باشید و خود را به جای مشتری قرار دهید و این موارد را بررسی کنید، انگیزه‌ی شما از خرید این محصول چیست؟ برای چه رده سنی است؟ شرایط اقتصادی ، میزان تحصیلات آن ها چیست؟
  • هدفی که از محصول دارید را تعیین کنید و این که چه پیامی را می‌خواهید به خریدار انتقال بدهید، پیامی حرفه‌ای و مهم؟ آیا درباره سلامتی است؟ به حل مشکلات خریدار کمک می‌کند؟ حس خوبی برایش ایجاد می‌کند؟ جزو کالاهای لوکس است؟ مطمئن باشید رنگ‌ها، پیام درستی را منتقل می‌کند
  • بدانید که بازار هدف مورد نظرتان از نظر فرهنگی طالب چه چیزهایی است، و هرگونه معانی فرهنگی از رنگی که می‌خواهید انتخاب کنید را بدانید. رنگ پایه را براساس پیامی که می‌خواهید به بازار هدف منتقل کنید انتخاب کنید.
  • یک روش جدید برای جذب مشتریان پیدا کنید. رنگ بسته بندی را در بازار امتحان کنید و سپس تصمیم‌ بگیرید که موفقیت آمیز است یا نیاز با تغییر دارد.

کامل پک با استفاده از الگوهای مناسب رنگی ، طراحان خبره و نیز دستگاه های مختلف و دانش فراوان، همواره به کارفرما در مورد انتخاب رنگ و طراحی بسته بندی پیشنهادات مختلفی را ارایه میکند. این پیشنهاد در طراحی، فروش و توسعه بازار محصول هدف بسیار موثر خواهند بود. مجموعه کامل پک در این گام سعی کرده تا در تمامی مراحل در کنار کارفرما به ارایه اطلاعات و مشاوره اساسی بپردازد تا علاوه بر طراحی بسته بندی در گرافیک ، ساختار نهایی و چاپ و رنگ آن نیز به درستی ایجاد شود.