آینده بسته بندی

5 روند که آینده بسته بندی را شکل خواهد داد

بسته بندی درجه یک، نقش مهمی در شکل گیری ادراک مصرف کننده و تأثیر گذاری بر تصمیماتش در خرید دارد. در دنیای رقابتی کالاهای مصرفی، بسته بندی به عنوان سفیری قانع کننده برای یک برند عمل می کند. پس آینده بسته بندی را باید همیشه برای یک فروش موفق مد نظر داشت و با تغییرات روز در امر بسته بندی محصولات پیش رفت. در این میان شرکت کامل پک با تولید هارد باکس های خلاقانه، همواره در همین مسیر و با همین دید تولید شده اند و همیشه پیشتاز صنعت بسته بندی لوکس بوده است.

بسته بندی درجه یک اخیرا شاهد پیشرفت های بسیار هیجان انگیزی بوده است که انتظارات مشتری را از آینده بسته بندی بالاتر خواهد برد و سال 2024 نوید می دهد که سال خلاقیت و نوآوری با تمرکز بیشتر بر افزایش کارایی بسته بندی ها خواهد بود.

همانطور که انتظارات مصرف کننده در حال تکامل است و برندها همچنان به دنبال راهکارهای منحصر به فرد برای برجسته شدن در یک بازار رقابتی هستند؛ طراحی بسته بندی به وسیله ای مهم برای تعامل، شخصی سازی و داستان سرایی تبدیل شده است.

در اینجا به 5 روند که قرار است آینده بسته بندی درجه یک را برای سال 2024 و بعد از آن شکل دهند خواهیم پرداخت:

هارد باکس لوکس

بسته بندی لوکس مواد غذایی

تأکید بر داستان سرایی برند در بسته بندی

بسته بندی دیگر صرفا ظرفی برای نگهداری، محافظت و حمل و نقل محصول نیست. آینده بسته بندی، ابزاری برای تبلیغات، دیده شدن، ارائه بهتر و داستان سرایی برند و محصول است. این رویکرد داستان سرایی فراتر از چاپ شعار یا لوگوهای برند است. این امر شامل شکل دادن به روایتی است که مخاطب هدف را جلب و ارتباط روحی، احساسی و عاطفی برقرار می کند و در نهایت او را تبدیل به یک مشتری وفادار میکند.

تحقیقات نشان داده است که وقتی مصرف کنندگان با داستان سرایی برند درگیر می شوند، تحت پردازش شناختی عمیق تری قرار می گیرند و احساسات مثبت شدیدتری را تجربه می کنند که منجر به نگرش مطلوب تری نسبت به برند می شود.

بسته بندی لوکس و درجه یک قرار است با غوطه ور کردن مشتریان در روایت برند، به تجربه کلی مصرف کننده بیفزاید. برندهای ممتاز، پتانسیل قدرتمند این موضوع را برای انتقال هویت، ارزش ها و میراث منحصر به فرد خود درک می‌کنند. برندها می توانند با استفاده از طرح های چشم نواز، متریال جذاب و با کیفیت و جزئیات جالب، ارتباطی پایدار با مصرف کنندگان برقرار کنند.

آینده بسته بندی به سمتی می‌رود که، از نقش ها تا رنگ ها، پیام های درج شده، تکنیک جعبه گشایی و در عین حال کیفیت بسته بندی، همه و همه فرصتی برای به اشتراک گذاشتن داستان برند ارائه می دهند و تعامل و وفاداری به برند و در نهایت، درک ارزش محصول را برای مشتری افزایش می‌دهد.

هارد باکس خلاقانه

هارد باکس یک بسته بندی خلاقانه

بسته بندی تعاملی

تصور کنید که بتوانید بدون هزینه تبلیغات در فضای مجازی طیف وسیعی از محصولات برندتان را توسط مشتریان خود به نمایش بگذارید. این امر بخشی از آینده بسته بندی است که با ترکیب عناصر فیزیکی، تکنیک بسته بندی، رنگها و خلاقیت، به برندهای لوکس و درجه یک کمک می‌کند مشتریان خود را در یک تجربه به یاد ماندنی و قابل اشتراک غوطه ور کنند و به محصولات شما هویتی فراتر از یک محصول ساده بدهند.

بسته بندی تعاملی در آینده به یک روند غیر قابل اجتناب تبدیل خواهد شد. آری این آینده بسته بندی است و این روشی برای جلب توجه و انتقال حس خوب به مصرف کنندگان با بسته بندی محصولات درجه یک برای هدایایی است که فراتر از یک جعبه یا بطری سنتی و قدیمی هستند.

هرچه مصرف کنندگان بیشتر از بسته بندی شما لذت ببرند و با آن درگیر شوند، احتمال بیشتری دارد که تجربیات خود را به اشتراک بگذارند و در مورد برند خریداری شده به صورت آنلاین یا آفلاین در حلقه های اجتماعی خود صحبت کنند. این عناصر تعاملی بسته بندی را از یک ظرف غیر فعال معمولی به یک شرکت کننده فعال در معرفی قوی تر محصول شما به مصرف کنندگان تبدیل می‌کند.

هارد باکس شخصی سازی شده

هارد باکس شخصی سازی شده

شخصی سازی و سفارشی سازی بسته بندی

در عصر شخصی سازی، مصرف کنندگان محصولاتی را می پسندند و انتخاب می کنند که به آنها حس بهتری بدهند. آینده بسته بندی به کمک فناوری و تکنولوژی کار را برای سفارشی سازی آسان تر کرده و این شخصی سازی بسته بندی، مانند پیام های خاص روی جعبه محصول، طرح های چشم نواز، یا حتی طرح های بسته بندی متناسب با اولویت های فردی، برندهای بزرگ را قادر می سازد تا این روند را در پی گیرند.

مطالعات نشان می دهند که بیشتر مصرف کنندگان احتمالا از برندهایی که شخصیت پذیرتر هستند خریدهای تکراری انجام می‌دهند، که نشان دهنده اهمیت این است که برندها از شخص سازی و سفارشی سازی در بسته بندی خود برای ارتقای تجربه مشتری استفاده می کنند.

شخصی سازی حس انحصار را تشویق می کند و پیوند عاطفی بین برند و مصرف کننده را تقویت می کند. این نشان می دهد که این برند برای مشتریان خود ارزش قائل است و برای ارائه یک تجربه درجه یک و ممتاز تلاش بیشتری خواهد کرد.

تولیدکنندگان بیشتر از بسته بندی های شخصی سازی شده برای بهبود برداشت مصرف کننده از برند و افزایش تعامل با مشتری استفاده می کنند. به ویژه شرکت هایی که جدید هستند و برای اولین بار تعامل با مشتری را آغاز می کنند و به داستان سرایی می پردازند. در نتیجه مصرف کنندگان تمایل بیشتری به اشتراک گذاری محصولات بسته بندی شده شخصی شده شان دارند و آنها را در کانال ها و رسانه های اجتماعی و تجمعات خود به نمایش می گذارند که به دیده شدن محصول و برند کمک می کند و در نتیجه منجر به افزایش فروش می شود.

هارد باکس مینیمال

بسته بندی هارد باکس مینیمال

طرح های مینیمالیستی ظریف و لوکس

بر اساس تحقیقات صورت گرفته درصد زیادی از مصرف کنندگان تحت تأثیر بسته بندی محصول قرار می گیرند. ارتباطات ساده و ظریف و در عین حال قدرتمند محصول برای ارتباط با مصرف کننده و برقراری روابط عاطفی و حسی یکی دیگر از موارد ضروری در آینده بسته بندی خواهد بود.

طراحی بسته بندی مینیمالیستی به ویژه در بخش های خرده فروشی مانند محصولات لوکس، لوازم آرایشی، مد و فشن و نوشیدنی ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. چیزی که بسته بندی مینیمالیستی را واقعا استثنایی می کند، تطبیق پذیری، سفارشی سازی آسان و کاربرد آن در تقریبا همه صنایع است.

روند آینده بسته بندی به سمت طراحی های مینیمالیستی و پیچیده در آینده ادامه خواهد یافت و برند ها از خطوط تمیز و ظریف، طیف های رنگی خاص، پرداخت های درجه یک برای انتقال حس لوکس و پیچیده بودن محصول و بسته بندی استفاده خواهند کرد. تمرکز بر سادگی و ظرافت است که به محصول اجازه می دهد در مرکز توجه قرار گیرد.

مواد و پرداخت های منحصر به فرد، پوشش های مخملی قابل لمس، عناصر هولوگرافیک، بدون به خطر انداختن زیبایی شناسی مینیمالیستی، ظرافت، تجمل و جذابیت بصری را اضافه می کنند.

بسته بندی لوکس و پایدار

بسته بندی لوکس و پایدار

بسته بندی لوکس و پایدار

بسته بندی پایدار به طور فزاینده ای به بخشی از وجدان مصرف کنندگان در سراسر جهان تبدیل شده است. با توجه به اینکه درصد بالایی از مصرف کنندگان بر این عقیده هستند که مسئولیت برند ایجاد محصولاتی است که برای زمین مفید هستند، پایداری دیگر یک تقاضا نیست و انتظار مصرف کنندگان است که باید به آن پاسخ داده شود. منظور از پایداری، قابلیت استفاده بلند مدت از بسته بندی برای کاربردهای متفاوت است.

در آینده بسته بندی در سال 2024 و بعد از آن، می توان انتظار داشت که برندهای درجه یک و برتر به طور فزاینده ای از بسته بندی های پایدار  و در عین حال قابل بازیافت در طراحی های خود استفاده کنند، بدون اینکه بر احساس خاص و لوکس بودن محصول و برند لطمه ای وارد کنند.

از آنجایی که بیشتر مردم برندهایی را انتخاب می کنند که با نگرانی های آنها در مورد تغییرات آب و هوایی و محیط زیست همسو باشند؛ پایداری و همچنین قابلیت بازیافت به یک امر ضروری تبدیل و به یک امتیاز اساسی برای برند تبدیل می شوند. دو امر پایداری و بازیافت پذیر بودن یک جزء ضروری برای محافظت از محیط زیست برای آینده هستند.

مصرف کنندگان آگاه از تولید کنندگان انتظار محصولات سازگار با محیط زیست را دارند و مارک های برتر با راه حل های بسته بندی نوآورانه به این انتظار آن ها پاسخ مثبت می دهند. با متداول شدن روزافزون نوآوری ها در مواد بسته بندی سازگار با محیط زیست، مانند مواد بازیافتی، پوشش های زیست تخریب پذیر و جوهرهای مبتنی بر آب، کسب و کارها می توانند تعهد خود را به پایداری نشان دهند و در عین حال احساس سطح بالایی را که با آن معرفی شده اند را حفظ کنند.

جمع بندی

موارد ذکر شده نشان دهنده‌ی یک تغییر عمده و شایان ذکر در آینده بسته بندی های درجه یک و ممتاز است، جایی که خلاقیت، فناوری و پایداری برای ایجاد تجارب مصرف کننده همه جانبه و معنادار با هم تلاقی می کنند. با تلاش برندها برای متمایز کردن خود در یک بازار شلوغ فزاینده، طراحی بسته بندی به تکامل خود ادامه خواهد داد و مرزهای نوآوری را پیش خواهد برد، ادراکات برند را شکل می دهد و بر تصمیمات مصرف کننده تأثیر می گذارد که به نوبه خود آینده خرده فروشی را شکل میدهد. در مقاله ای با موضوع ۵ مزیت بسته بندی لوکس به طور مفصل به مزایای بسته بندی لوکس پرداخته ایم که پیشنهاد میکنیم حتما آن را مطالعه نمایید.

برای دریافت مشاوره جهت تولید یک بسته بندی خلاقانه که منجر به فروش موفق برای محصولات شما شود با کارشناسان کامل پک در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *